Strefa kandydata

PODSTAWOWY INFORMATOR DOTYCZĄCY OFERTY PRACY I ETAPÓW REKRUTACJI DLA KANDYDATÓW FIRMY PLUSJOB POLAND

  1. ETAPY REKRUTACJI
  • Rozmowa telefoniczna: podczas pierwszej rozmowy Konsultant może zapytać przede wszystkim o dotychczasowe doświadczenie zawodowe Kandydata i sprawdzić poziom znajomości języka obcego. Jest to również czas na przedstawienie oferty przez Konsultanta.
  • Rozmowa na Skype/ spotkanie w siedzibie firmyjeżeli po wstępnej rozmowie telefonicznej Kandydat wydaje się osobą spełniającą oczekiwania klienta, Konsultant umawia się z nim na rozmowę na Skype bądź w siedzibie firmy. Podczas takiej rozmowy, Kandydat może zadać nurtujące go pytania dotyczące oferty pracy.
  • Sprawdzenie referencji: po rozmowach z Kandydatem, Konsultant sprawdza referencje Kandydata u poprzednich pracodawców, by uwierzytelnić jego doświadczenie w oczach klienta.
  • Sporządzenie profilu zawodowego: na podstawie powyższych rozmów, referencji i dokumentów przesłanych przez Kandydata (które wymienione są w kolejnym punkcie*), Konsultant sporządza profil zawodowy, który wysyłany jest do klienta.
  • Decyzja: czas oczekiwania na decyzję klienta nie jest jasno określony. Należy uzbroić się w cierpliwość i czekać na wiadomość od Konsultanta. Niezależnie od decyzji klienta, Kandydat zostanie o niej poinformowany.
  • Zatrudnienie: jeśli klient zdecyduje się na zatrudnienie Kandydata, Konsultant wręcza mu umowę w siedzibie biura lub przesyła jej skan na wskazany przez Kandydata adres e-mail. Umowę taką należy wydrukować, podpisać i odesłać w formie skanu. Podobnie w przypadku kwestionariusza osobowego, który również zostanie wysłany w formie załącznika. Konsultant wyśle wtedy też wszystkie informacje dotyczące wyjazdu: miejsce zakwaterowania; numery do osób odpowiedzialnych za kontakt z Kandydatem; listę rzeczy, które należy zabrać ze sobą etc.
  • Plan przyjazdu do pracy: należy odpowiednio wcześniej poinformować Konsultanta o czasie i sposobie przyjazdu do miejsca pracy oraz dostarczyć potwierdzenie przyjazdu w formie kupionego biletu autokarowego lub lotniczego. Jeśli transport odbywa się własnym samochodem potwierdzenie nie jest wymagane (w tym przypadku należy utrzymywać stały kontakt z Konsultantem w trakcie podróży).

Agencja pracy PlusJob Poland (numer w rejestrze 11310) jest częścią duńskiej firmy Ramsdal PlusJob ApS i specjalizujemy się w dostarczaniu najwyższej jakości personelu do krajów północnej i zachodniej Europy  w sektorach: budowlanym, motoryzacyjnym, logistycznym, hotelarskim oraz przemysłowym. 

Wykonano w: avangardo.pl

Aktualności

Praca dla mechaników

12.03.2019

Poszukujemy osób do pracy w Skandynawii jako mechanik naczep!

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.